Okoli 2018-07-27T15:27:11+00:00

Výlety po okolí.

Hora Klíč

vzdálenost: 4 km

Výrazný osamocený kuželovitý vrch Klíč (760 m) je čtvrtou nejvyšší horou Lužických hor. Na jeho vrcholu se nachází skalnatá plošina, ze které je nádherný kruhový výhled na blízký Nový Bor, celé Lužické hory, ale i Ralskou pahorkatinu, České středohoří a Ještěd.

Lesní koupaliště Kytlice

vzdálenost: 4 km

Nachází se přímo v lesích Lužických hor nedaleko hory Klíč v obci Kytlice.

Panská skála

vzdálenost: 5 km

Čedičové varhany Panská skála (národní přírodní památka) jsou nejstarším chráněným geologickým útvarem na území České republiky o rozloze 1,26 ha. Panská skála se nachází v obci Prácheň.

Existence památky byla zpopularizována pohádkovým filmem Pyšná princezna z roku 1952.

Sloup v Čechách

vzdálenost: 8 km

K zajímavostem této obce patří velké přírodní koupaliště, skalní hrad, lesní divadlo, Samuelova jeskyně a nově postavená  rozhledna.

Zákupy

vzdálenost: 16 km

Státní zámek Zákupy je renesanční zámek z 16. století jehož součástí je anglický a francouzský park. Nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

České Švýcarsko

vzdálenost: 25 km

Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko.

Hřensko

vzdálenost: 28 km

Hraniční obec Hřensko tvoří vstupní bránu do Národního parku České Švýcarsko. Svojí polohou na soutoku řek Labe a Kamenice patří se svými 115m.n.m. nejníže položeným místem v České republice. Je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu a do soutěsek řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách s výkladem převozníka. Příroda do níž je Hřensko zasazeno je obdivuhodná.

Máchovo jezero 

vzdálenost: 29 km

Máchovo jezero též zvané Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník, lidově Mácháč je největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v Česku. Dosahuje hloubky až 12 metrů, vstup do vody je však velmi pozvolný.  Byl založen v 14. století na příkaz císaře Karla IV.

Pravčická brána

vzdálenost: 30 km

Pravčická brána je jednou z nejatraktivnějších přírodních zajímavostí České republiky.

Je největším skalním mostem na evropském kontinentu. Délka tohoto skalního mostu dosahuje u paty 26,5 metrů a výška úctyhodných 16 metrů. Šířka skalního mostu činí 7 – 8 m a minimální tloušťka vrcholové plošiny asi 3 m. Nachází se v Českém Švýcarsku v Jetřichovických stěnách.

Nejsnadnější a nejkratší přístup k Pravčické bráně vede z obce Hřensko (asi 2 km) po červené turistické značce.

Malá Pravčická brána

vzdálenost: 25 km

Malá Pravčická brána, ačkoliv nedosahuje rozměrů své sousedky – Pravčické brány – patří k výjimečným geomorfologickým útvarům národního parku České Švýcarsko. Dosahuje maximální výšky 2,3 m, šířky 3,3 m a hloubky 1 až 1,5 m.

Bezděz

vzdálenost: 40 km

Bezděz přezdíván i jako král hradů patří k nejzajímavějším hradům v Česku. Jako jeden z mála se dochoval v původní, čisté podobě. Neprošel přestavbou na romantické letní sídlo ani nebyl zbořen jako jiné neméně slavné hrady. I proto se na něm zachovala vzácná raně gotická hradní kaple a křížová cesta, kterou lemuje mnoho kapliček. Z věže Bezdězu, která měří 34 metrů, je nádherný výhled do kraje. Pokud je jasno, je z ní možné spatřit Ještěd, České středohoří či Lužické hory.

Ralsko

vzdálenost: 33 km

Nejvýraznější dominantou krajiny kolem Mimoně je tefritová hora Ralsko, jejíž zalesněný kužel se tyčí téměř 400 m nad okolí. Na jeho vrcholu stojí pozůstatky stejnojmenného hradu, který patříval k předním oporám Vartemberků. Vystoupat až na vrchol dá člověku opravdu zabrat, ale pak jste odměněni královským výhledem po nádherné krajině.